Produkty
Szukaj
Producenci
Nowości

Przebieg 160 tys, rocznik 2001 zobacz więcej

Informacje
oferta

    ZASADY RECYKLINGU POJAZDÓW 

Recykling samochodów jest działaniem proekologicznym zmierzającym do likwidacji pojazdów wycofanych z eksploatacji w taki sposób, aby otrzymać jak najwyższy poziom odzysku i wykorzystania odpadów. Zasady prawne demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji w całości określa ustawa z dnia 20 stycznia 2005 roku o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (Dz.U. Nr 25, poz. 202 z 2005r.) 

Z mocy wyżej wymienionej ustawy pojazd wyeksploatowany staje się odpadem o kodzie 160104 i 160106.

Na stacji demontażu pojazd podlega rozbiórce i segregacji odpadów, które są przekazywane do podmiotów gospodarczych zajmujących się odzyskiem i recyklingiem tych odpadów. Ilość odzyskiwanych części użytkowych jest odwrotnie proporcjonalna do wieku pojazdu.  Części przydatne do powtórnego użytku są udostępnione w witrynie magazynowej

 

  • Transport i odbiór pojazdów
  • Ocena i opiniowanie stanu technicznego
  • Wulkanizacja i wymiana opon
  • Części samochodowe użytkowe
  • Gospordarka odpadami

Z demontażu pojazdu powstają odpady niebezpieczne jak: oleje, akumulatory, płyny chłodnicze, oraz odpady inne niż niebezpieczne jak: metale, szkło, tworzywa sztuczne, guma i inne nie wymienione elementy.

Podstawową zasadą gospodarki odpadami jest działanie które zmierza do maksymalnego wykorzystania odpadów w gospodarce narodowej. Głównym składnikiem są metale żelazne i nieżelazne, wykorzystywane jako wsad do huty oraz odlewni. Odpady niebezpieczne wymagają szczególnej ochrony i zabezpieczenia. Wszystkie odpady niebezpieczne i inne niż niebezpieczne obciążają  stacje demontażu dużymi kosztami. Z metali i części użytkowych stacja uzyskuje częściowe pokrycie kosztów utrzymania działalności.  

    HOLOWANIE 

Holowanie dotyczy przetransportowania pojazdów wyeksploatowanych od ostatniego właściciela do stacji demontażu, w ramach usługi w zakresie odległości do ok. 30 km. w jedną stronę. Wykonujemy również usługę transportową pojazdów do 3,5 tony na zlecenie.

    WULKANIZACJA I WYWAŻANIE 

W roku 2007 stacja uruchomiła usługę naprawy opon, sezonową wymianę opon i kół oraz wyważanie. Posiadamy pełne wyposażenie do serwisu związanego z wulkanizacją i wyważaniem. 

    OPINIOWANIE STANU TECHNICZNEGO POJAZDU 

Opiniowanie dotyczy pojazdów osobowych i dostawczych w zakresie ich oceny i stany technicznego przy kupnie lub sprzedaży na zlecenie właściciela lub kupującego. Ocena nie dotyczy ukrytych wad nadwozia i silnika. Udzielamy porady prawnej w zakresie postępowania z pojazdami.

 

Twój koszyk
...jest pusty
Baner Reklamowy

kasacja aut

Recenzje

Olbrzymia ilość części zapasowych oraz profesjonalna obsługa ...
5 z 5 gwiazdek!
Strona główna | Promocje | Nowości | Regulamin | Szukaj | Kontakt | Sklepy internetowe OSI Go3.pl